„Nasza Szkoła Strefą Ciszy”

W ramach akcji „Nasza Szkoła Strefą Ciszy” Szkoła Podstawowa nr 1 dołączyła do działań Fundacji MarMed, przeprowadzającej spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, w ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób narządu słuchu”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Dnia 08.11.2016 Dyrektor Szkoły mgr inż. Hanna Szczerbak wraz z Samorządem Uczniowskim gościli przedstawicielkę Fundacji MarMed – Panią Klaudię Suder, która podczas spotkania edukacyjnego z uczniami klas 0-III i IV-VI przeprowadziła wykład dotyczący profilaktyki chorób narządu słuchu, wynikających z nadmiernego hałasu. Wykład urozmaicony był projekcją multimedialną, wspartą specjalistycznym komentarzem prowadzącej. Uczniowie uczestniczyli w dyskusji na temat szkodliwych efektów nadmiernego hałasu dla zdrowia i samopoczucia człowieka. W trakcie spotkania opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przypomnieli społeczności szkolnej działania realizowane w zakresie akcji „Nasza Szkoła Strefą Ciszy”.

Podsumowaniem profilaktycznego spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego, który dotyczył działań prewencyjnych zmniejszających „zanieczyszczenie” hałasem.

Na zakończenie prelegent rozdał wszystkim uczniom Szkoły skierowanie na bezpłatne badanie słuchu.

Rodzice, którzy pragną wykonać bezpłatne badanie słuchu swoim dzieciom proszeni są o kontakt z Gabinetem Marmed: ul. Mickiewicza 15B (wejście od strony Pogotowia); rejestracja/informacja: tel. 12-276 61 96, 572 707 687.

ucho- strefa ciszy