Wykład Nikoli Ożóg z klasy 5b na Uniwersytecie Jagiellońskim

W dniu 21 listopada 2014 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie uczestniczyli wykładach Polskiej Akademii Dzieci na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tym razem było to szczególne wydarzenie, gdyż swój wykład wygłosiła uczennica naszej szkoły – Nikola Ożóg z klasy 5b! Nikola wypadła świetnie opowiadając o swojej pasji geograficznej – czyli o najpiękniejszych miejscach Ziemi, które zobaczyła lub chciałaby zobaczyć. Jej multimedialna prezentacja, profesjonalne przygotowanie, ogromna swoboda, z jaką odpowiadała na niezliczone pytania publiczności zrobiła duże wrażenie na wszystkich zgromadzonych. Po zakończonym wystąpieniu Nikola otrzymała gromkie brawa od zgromadzonych członków Polskiej Akademii Dzieci oraz gratulacje od prawdziwych naukowców z UJ.

Jeden z nich wygłosił wykład poświęcony zagadnieniu komunikacji. W sposób jasny i przystępny tłumaczył, jak należy się komunikować, by zostać zrozumianym, by uniknąć konfliktów i nieporozumień. Uczniowie z całej Małopolski docenili praktyczną stronę tego wystąpienia, gdyż unikanie kłótni, skuteczne porozumiewanie się z drugim człowiekiem, to dla każdego ważna sprawa. Po wykładzie z sali posypały się liczne pytania. Następne spotkanie Polskiej Akademii Dzieci odbędzie się w styczniu 2015 r.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl