Historyczny sukces Szkoły Podstawowej nr 1
Mistrzowie i Wicemistrzynie województwa małopolskiego!

Długa i ciężką drogę przebyły reprezentacje dziewcząt i chłopców SP nr 1 w Skawinie, aby znaleźć się w Małopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej. Po zwycięstwie w etapie gminnym, następnie powiatowym oraz półfinale wojewódzkim „Jedynka” stanęła do rywalizacji w turniejach finałowych. Zawody dziewcząt zostały rozegrane 22 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym turnieju, dziewczęta z SP nr 1 wywalczyły tytuł wicemistrzyń Małopolski. Pierwsze miejsce zdobyła SP w Szczurowej, trzecie miejsce wywalczyła SP w Kasinie Wielkiej. Drużyna w składzie: Joanna Żylińska, Erika Stankowska, Milena Łukasik, Katarzyna Piekarska, Julia Hawro, Maria Marcinowska, Rozalia Piszczek, Natalia Rak. Opiekun: Joanna Roszkowska.

Jeszcze większy sukces odniosła drużyna chłopców z SP nr 1 zajmując I miejsce w województwie małopolskim! Finałowy turniej został rozegrany 23 listopada 2017 r. w hali sportowej ZS nr 1 w Limanowej. Turniej stał na wysokim poziomie i dostarczył wiele emocji. Skawińska „Jedynka” okazała się najlepszą drużyną, drugie miejsce zajęła SP w Tymbarku, trzecie miejsce wywalczyła SP nr 18 w Tarnowie. Spośród kilkuset szkół podstawowych w województwie, to właśnie SP nr 1 w Skawinie zdobyła ten zaszczytny i historyczny dla szkoły tytuł! Drużyna w składzie: Jakub Madej, Dominik Kmiecik, Franciszek Kurlit, Szymon Poskróbek, Kacper Kuflowski, Krzysztof Malinowski, Kacper Janik, Bartłomiej Rybarczyk, Jakub Podoba. Opiekun: Wojciech Kubla.

Uczniowie SP nr 1 godnie reprezentowali szkołę, gminę, powiat i rejon w finałach wojewódzkich. Dziękujemy za ambicję, wytrwałość, determinację, kulturę i sportową postawę na boisku i poza nim. Jesteśmy z Was dumni!

Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Patronat honorowy objął Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.