SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY

27 i 28 listopada 2017 r. w klasach I–III został przeprowadzony SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY zorganizowany przez opiekunów Młodszej Grupy Wiekowej.

Do rywalizacji na pióra przystąpiło 30 najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Celem konkursu było promowanie wśród dzieci sztuki pięknego, poprawnego pisania piórem oraz mobilizowanie ich do dbania o staranność i estetykę pisma.

Uczestnicy mieli za zadanie przepisanie zgodnie z zasadami kaligrafii fragmentu wiersza, dostosowanego do każdej kategorii wiekowej.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac, kierując się następującymi kryteriami:

– płynność pisma i estetyka połączeń literowych;

– poprawność ortograficzna i interpunkcyjna;

– kompozycja (rozmieszczenie tekstu);

– staranność prowadzenia zeszytu przedmiotowego.

Finalistami konkursu zostali:

KLASY I

1. Aleksandra Kolasa 1c
2. Szymon Kaczor kl. 1c
3. Tomasz Wąsik kl. 1b

KLASY II

1. Paulina Walasik kl. 2a
2. Hubert Majcher kl. 2b
3. Milena Klimiuk kl. 2c

KLASY III
1. Natalia Urbanek kl. 3b
2. Bartłomiej Rynia kl. 3e
3. Zuzanna Wilczek kl. 3b

8 grudnia 2017 r. w trakcie apelu Młodszej Grupy Wiekowej laureatom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz upominki. Nagrodzeni zostali również uczniowie klas I – III, którzy w bieżącym roku szkolnym wyróżniają się wysoką kulturą osobistą podczas przerw międzylekcyjnych.

Gratulujemy!