„Jedynka” w gronie sześciu najlepszych drużyn Małopolski

7 listopada 2017 r. w Krzeszowicach odbył się wojewódzki półfinał w halowej piłce nożnej dziewcząt, w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji stanęły mistrzynie powiatów: krakowskiego, bocheńskiego, wielickiego i proszowickiego. Powiat krakowski, po zwycięstwie w etapie gminnym i powiatowym, reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Turniej był niezwykle emocjonujący, poziom wyrównany, do ostatniego meczu trwała zacięta walka o zwycięstwo. Po dwóch remisach i jednej wygranej prawo udziału w finale wojewódzkim wywalczyła drużyna SP1 Skawina w składzie: Joanna Żylińska, Erika Stankowska, Milena Łukasik, Katarzyna Piekarska, Julia Hawro, Maria Marcinowska, Rozalia Piszczek i Natalia Rak. Opiekunem drużyny jest mgr Joanna Roszkowska. We wszystkich trzech wygranych etapach dziewczęta z Jedynki pokazały na boisku ambicję, wolę walki, determinację, ale przede wszystkim grę w duchu zasady „fair play”. Finał wojewódzki odbędzie się 22. Listopada 2017 r. w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki.

SPRAWOZDANIE KOŃCOWE
z Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci - 2017/2018