45 lecie Szkoły

25 października 2008 roku nasza Szkoła obchodziła swoje 45-te urodziny. Prawie pół wieku minęło odkąd "Jedynka" zaczęła funkcjonować i współtworzyć historię Skawiny. Takiego jubileuszu nie można było nie obchodzić z wielkim rozmachem, dokładając wszelkich starań, by był to niezapomniany czas dla dawnych nauczycieli, wychowanków i zaproszonych gości. Obchody rocznicowe trwały cały dzień, a każdy punkt programu przynosił coraz różniejsze wrażenia i wzruszenia.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Miłosierdzia Bożego celebrowanej przez samego Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza, który specjalnie na tę okazję przybył z Warszawy.

Z kościoła uczestnicy mszy świętej udali się w kolorowym, gwarnym i wesołym korowodzie na halę widowiskowo - sportową, gdzie miały odbyć się część oficjalna i artystyczna. Dyrektor szkoły pani Hanna Szczerbak powitała serdecznie wszystkie osobistości, które zasiadły na honorowych miejscach w odświętnie udekorowanej Hali. Uroczystość zaszczycił między innymi: poseł na sejm pan Jacek Krupa, przedstawiciel Kuratorium Oświaty starszy wizytator pani Grażyna Piwko, sekretarz powiatu pan Adam Wójcik, przewodniczący Komisji Edukacji Publicznej Rady Powiatu pan Piotr Ćwik, zastępca Burmistrza MiG Skawina Stanisław Żak,  pan Jerzy Gurba wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie.

Po części oficjalnej pokazano prezentację multimedialną poświęconą historii szkoły, jej początkom i ludziom, którzy ją tworzyli, ale także czasom współczesnym. "Jedynka" pochwaliła się swoimi najświeższymi osiągnięciami i dokonaniami, a także ambitnymi planami na przyszłość.

Wszystkich zachwyciło ślubowanie klas pierwszych, gdyż najmłodsi z wielkim przejęciem i powagą przystąpili do uroczystości. Obiecali być dobrymi Polakami, sumiennymi uczniami, dbać o dobre imię klasy i szkoły. Z widowni obserwowali ich równie wzruszeni, ale i dumni rodzice.

W części artystycznej zaprezentowano piękne przedstawienie, które przeniosło widzów w przeszłość, w pierwsze lata istnienia szkoły, w niezapomniane lata siedemdziesiąte.

Inscenizacja zakończyła jubileuszowe uroczystości. Było momentami zabawnie, czasami bardzo wzruszająco i podniośle, jak to w szkole i w życiu bywa. A następny znaczący jubileusz już za 5 lat.

Zobacz fotorelację: część I, część II

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl