40 - lecie Szkoły

Dzień Patrona - 40-lecie naszej szkoły!

"Gdyby Kopernik mieszkał w Skawinie"- pod takim hasłem nawiązującym do 640 rocznicy nadania praw miejskich Skawinie w SP nr 1 zorganizowano 12 marca 2004 roku doroczne obchody dnia patrona szkoły połączone z 40-leciem pracy naszej szkoły.

Dzień ten obfitował w różne, liczne konkursy, zabawy, prezentacje: m.in. ,,Awantura o wiedzę", konkurs wiedzy o Skawinie, konkurs o Mikołaju Koperniku, konkurs pt.,,Pochód przez Europę", prezentacja multimedialna 41-lecia dorobku szkoły, galeria zdjęć.

Na początku zostaliśmy zachwyceni pięknym tańcem i śpiewem uczniów klasy 2 d, następnie dzięki młodym aktorom z kółka teatralnego klas 1-3 mogliśmy przenieść się do XIV- wiecznej Skawiny.

W salach można było oglądać prace uczniów, a dekoracja sali gimnastycznej wywarła na nas wielke wrażenie.

Zaingaurowano nową tradycję w dziejach naszej szkoły: przyznawanie honorowego tytułu Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 1, a tegorocznymi przyjacielami zostali: Pan burmistrz Adam Najder oraz prezes TPS Pan Stanisław Chmielek.

Zobacz zdjęcia >>

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl