Uroczystość ślubowania klas pierwszych

W dniu 14 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Pani Dyrektor mgr Bożena Moskwa serdecznie powitała pierwszoklasistów, ich wychowawczynie oraz nauczycieli. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz konieczność zachowania reżimu sanitarnego w wydarzeniu nie mogli wziąć udziału goście spoza szkoły.

Po części wprowadzającej najmłodsi uczniowie SP1 przedstawili program artystyczny, w ramach którego recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. W repertuarze znalazły się między innymi teksty Iwony Salach, Beaty Bogusławskiej oraz Wincentego Fabera. Mimo tremy pierwszoklasiści doskonale zaprezentowali się na scenie i zyskali uznanie rówieśników oraz grona pedagogicznego. Dzieci z pierwszych klas nie tylko zdobyły serca publiczności, lecz także dowiodły, że są gotowe do wejścia w rolę pełnoprawnych uczniów Jedynki.

Pierwszoklasiści zobowiązali się przestrzegać reguł panujących w szkole i dali wyraz przywiązaniu do wartości patriotycznych. Uczniowie z zaangażowaniem recytowali Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy i z przejęciem śpiewali utwory chwalące piękno ojczyzny. Za swoją wzorową postawę oraz doskonałe przygotowanie do uroczystości zostali nagrodzeni gromkimi brawami widowni. Ta z niezwykłym zainteresowaniem obejrzała pełen dynamizmu spektakl przygotowany z okazji ślubowania.

Po zakończeniu programu artystycznego przyszedł czas na oficjalną część spotkania, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz odśpiewania hymnu. Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że będą: „kochać ojczyznę”, „szanować nauczycieli i rodziców” oraz „strzec dobrego imienia szkoły”. Po wysłuchaniu przysięgi, Pani Dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów. Wręczyła im także pamiątkowe tarcze z logo SP1 oraz odblaskowe opaski. Pierwszoklasiści otrzymali też książki „Jak mieszkańcy Skawiny pomagali konfederatom barskim” ufundowane przez pana Czesława Gąsiorowskiego – wieloletniego przyjaciela szkoły pełniącego funkcję Dyrektora Muzeum Regionalnego w Skawinie. Do rąk dzieci trafiły ponadto pamiątkowe dyplomy dokumentujące włączenie ich w poczet uczniów SP1.

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor złożyła serdecznie podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia. Otrzymały je, m.in. pani mgr Agnieszka Zdeb (wychowawczyni klasy Ia) oraz pani mgr Renata Pachytel (wychowawczyni klasy Ib).

Ślubowanie uczniów klas pierwszych z pewnością na długo pozostanie zarówno w pamięci grona pedagogicznego, jak i dzieci, które z niecierpliwością wyczekiwały na ten szczególny dzień. Nie ulega wątpliwości, że pierwszoklasiści będą na co dzień godnie reprezentować SP1 wśród swoich rówieśników i w społeczności lokalnej w ogóle.

IMGP3321
IMGP3323
IMGP3329
IMGP3330