OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA W NASZEJ SZKOLE

„Co może mały człowiek”? – retorycznie pytali drugoklasiści z klasy 2a i 2f, którzy pod okiem znakomitych pedagogów: p. mgr Danuty Guni i p. mgr Elżbiety Tokarz przygotowali montaż artystyczny z okazji Święta Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika.

Słowa dziecięcej piosenki niczym klamrą spinały świetny scenariusz p. D. Guni,
w którym w prosty i rzeczowy sposób wytłumaczono młodym widzom, na czym polega Kopernikowska teoria heliocentrycznej budowy świata i wpływu tego odkrycia na wynalazki XX i XXI w.

Mali artyści zachwycili nas wieloma talentami: pięknym śpiewem, tańcem, znakomitą dykcją i niespotykaną swobodą odnalezienia się na scenie.

Widzowie z niedowierzaniem przysłuchiwali się wyjaśnieniom powiązań współczesnej techniki z naszym Patronem. Zaś uczniowie klas II ze swadą prowadzili dowcipne dialogi i ze znajomością przedmiotu podkreślili, iż planeta Ziemia jest dla nas najważniejsza i najcenniejsza. Dlatego o nią powinniśmy się troszczyć i o nią powinniśmy dbać, bo właśnie to może mały człowiek – każdy człowiek. Utkwiły nam również w pamięci dalsze słowa wspomnianej piosenki:

„… Może któryś z nas będzie najważniejszy na świecie

i dołoży wszystkich starań, aby były szczęśliwe wszystkie dzieci.”

My, dorośli. głęboko wierzymy, że wszystkie nasze pociechy będą szczęśliwe i staną się Kimś, kiedy podążą za najwybitniejszymi przykładami i niczym Kopernik sięgną gwiazd, spełniając swoje marzenia.

Wykonawcom i realizatorom znakomitego programu serdecznie dziękujemy za niezapomniane przeżycia artystyczne.