Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Sprzątanie Świata
Piknik
Ślubowanie klas I
Przyjaciel Szkoły
Festiwal nauki
Bieg sztafetowy
Prymus szkoły

Festiwal Nauki 2007

2 czerwca 2007r.

W sobotę 2 czerwca 2007r odbył się w naszej szkole kolejny, czwarty już Festiwal Nauki.  Był to  dzień otwarty, w którym mogli uczestniczyć wszyscy sympatycy Szkoły,
 a przede wszystkim rodzice i uczniowie rozpoczynający naukę w naszej placówce
od 1 września 2007r.

Ogromna różnorodność konkursów i prezentacji odbywających się na terenie szkoły pozwoliła każdemu z uczniów na znalezienie dziedziny, w której mógł się najkorzystniej przedstawić.
Na sali gimnastycznej można było obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klas młodszych, a na korytarzach i w salach lekcyjnych prace i wytwory plastyczne uczniów.
Na I piętrze na  przybyłych  gości oczekiwali nauczyciele kształcenia zintegrowanego, którzy prezentowali dzieciom  sale lekcyjne oraz rozmawiali z rodzicami potencjalnych uczniów.

Na drugim piętrze królował „Dzień Angielski”. Ściany korytarza ozdobione były plakatami, prezentującymi poszczególne krainy Wielkiej Brytanii, a legendarne  i historyczne postaci Brytyjskiego Królestwa  z wdziękiem zapraszały  do udziału w zabawie. Na gości czekało przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu młodych aktorów – członków „kółka angielskiego”, układanka  puzzli przedstawiająca słynne miejscami w Wielkiej Brytanii, kolorowanie  flag krain Zjednoczonego Królestwa. Swoim aromatem kusiła  herbata angielska, którą można było degustować  i upajać się jej smakiem. W klasopracowniach prezentowano twórczość literacką i artystyczną  oraz z pokazy multimedialne uczniów klas IV-VI.

Trzecie piętro zapraszało w świat przyrody i matematyki. Jedna z sal została przez uczniów zamieniona w małe ZOO. Można tam było zobaczyć, a nawet pogłaskać, zwierzątka domowe hodowane przez uczniów , takie jak: świnki morskie, żółwie, chomiki, króliczki i kotki. W sąsiedniej sali uczniowie prezentowali swoje prace przyrodnicze. Przeciwległy kraniec korytarza opanowała matematyka – każdy mógł wziąć tu udział w konkursie układania tangramów oraz w budowaniu modeli szkieletowych brył  matematycznych. Zajęcia te cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem – brały  w nich udział zarówno dzieci przedszkolne, starsze, a nawet ich rodzice.

Równocześnie z imprezami trwającymi wewnątrz szkoły, na boisku szkolnym odbywały się różnorodne zawody sportowe. Pomimo nie najlepszej pogody miały one także wielu sympatyków.

Szkołę w tym dniu odwiedziło kilkaset osób, niektórym z nich trudno było opuścić jej mury. „Festiwal Nauki” zakończył się o godzinie 12:00, jednak wielu wydawało się, że trwał on za krótko.

W przygotowywaniu poszczególnych prezentacji wielką pomocą służyli nauczyciele oraz rodzice, zwłaszcza uczniów klas młodszych, w szczególności pomagali oni w przygotowaniu kostiumów na przedstawienia. Własną obecnością   wspierali dzieci w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków w  przygodzie z nauką. Swój sukces „Festiwal Nauki” zawdzięcza ścisłej i udanej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli oraz ich ogromnemu zaangażowaniu w przygotowanie tegoż przedsięwzięcia.

Festiwal Nauki "Zrozumieć Świat"

15 maja 2004

Ogromna różnorodność konkursów i prezentacji pozwoliła każdemu z uczniów na znalezienie dziedziny, w której może się najkorzystniej zaprezentować. Nauczyciele opiekunowie chętnie służyli pomocą i radą w realizacji uczniowskich projektów. Uczniowie przygotowywali się do "Festiwalu..." już dużo wcześniej, wykonując zaproszenia i plakaty, biorąc udział w próbach prezentacji, a potem z radością i entuzjazmem w nim uczestniczyli. W przygotowywaniu poszczególnych prezentacji wielką pomocą służyli rodzice, zwłaszcza uczniów klas młodszych, w szczególności pomagali oni w przygotowaniu kostiumów na przedstawienia. Kilkoro rodziców uczniów klas VI pomogło w stworzeniu "Pracowni alchemicznej Mistrza Sędziwoja", poprzez wyposażenie pracowni chemicznej w szkło i odczynniki. Liczna grupa rodziców uczestniczyła w "Festiwalu..." poprzez swoją obecność i wspieranie swoich dzieci w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków w ich Przygodzie z Nauką. Swój sukces "Festiwal..." zawdzięcza ścisłej i udanej współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Prezentacja prac artystycznych uczniów "Radosna twórczość" (opiekunowie: B. Sobczyk, M. Pruszyńska, J. Zygmunt)
  • Prezentacja osiągnięć sportowych uczniów "Sport i my" (opiekune: M. Styrylska)
  • Prezentacja prac uczniów "Poczet władców polskich" (opiekunowie: Z. Gruca, Z. Piotrowski)
  • Prezentacja plakatów "Nasi partnerzy w Unii Europejskiej" Konkurs wiedzy o Europie. (opiekunowie: M. Dąbrowska, M. Kulawik )