„Kto czyta – żyje wielokrotnie”.
/ Eliza Orzeszkowa/

Biblioteka szkolna otwiera szeroko swoje drzwi dla wszystkich lubiących literaturę i piękne czytanie. Jak co roku wraz z powiewem wiosny czytelnia organizuje wiele wydarzeń artystycznych.

KONKURS RECYTATORSKI

W kwietniu 2014 roku w czytelni zabrzmiały wersety wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Magia jego utworów i czar dekoracji sprawił, że przenieśliśmy się w świat „Zaczarowanych dorożek i bożych krówek ”.

W konkursie recytatorskim brało udział 12 uczniów klas IV-VI.

Uczniowie z radością i humorem recytowali wybrane przez siebie wiersze. Najpiękniejsze i najciekawsze interpretacje zostały nagrodzone ogromnymi brawami oraz dyplomami i nagrodami książkowymi.

Nagrodzono następujących uczniów:

Klaudia Nazim – kl. 4a

Magdalena Machaczka – kl. 5a

Katarzyna Galacińska – kl. 6b

Wyróżnienia:

Michał Tyrpa – kl. 5c

Szczepaniak Agnieszka – kl. 6c

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu 6 maja 2014 roku w ramach akcji „Spotkań z Książką” czytelnia szkolna gościła uczniów pięknie czytających swoje ulubione książki na konkursie PIĘKNEGO CZYTANIA. Pierwszy etap konkursu pozwolił wyłonić 21 osób z klas I – III i klas IV – VI, które zaprezentowały nienaganną dykcję i aktorską interpretację tekstu.

Zaszczytny tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” w klasach młodszych uzyskała:

Klasy pierwsze – Maja Sochacka – kl. 1c

Klasy drugie – Gabriela Sieradzka – kl. 2b

Klasy trzecie – Kamila Kurowska – kl. 3c

W klasach starszych „Mistrzem Pięknego Czytania” została:

Klasy czwarte – Klaudia Nazim – kl. 4a

Klasy piąte – Magdalena Machaczka – kl. 5a

Klasy szóste – Katarzyna Galacińska – kl. 6b

Wicemistrzami konkursu PIĘKNEGO CZYTANIA zostali:

Jakub Madej – kl. 2c

Natalia Rapacz – kl. 6d