Jubileuszowa edycja kampanii
Zachowaj Trzeźwy Umysł
z udziałem „Jedynki”

23 maja mimo niezbyt sprzyjającej pogody, na terenie Parku Miejskiego odbyła się Impreza Profilaktyczno-Sportowa w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Zorganizowało ją Centrum Wspierania Rodziny oraz Urząd Miasta Gminy Skawina, a przebiegała ona pod hasłem: „Grajmy w jednej drużynie”. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, aktywnie wsparli ideę kampanii i wzięli udział w licznych konkursach – wiedzowych, plastycznych, fotograficznych i sportowych.

Na imprezę, która miała miejsce w Parku Miejskim, uczniowie zgłosili się ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami – panią Joanną Roszkowską i panią Małgorzatą Zawartką. W rywalizacji sportowej największe sukcesy odnieśli: Bartłomiej Moskała z klasy IVd i Natalia Żak z klasy VIb (I i II miejsce w biegach w swojej kategorii wiekowej).

W części artystycznej uczniowie klasy IIId i IIIb zaprezentowali występ wokalno – taneczny z oprawą muzyczną pani Bogusławy Cory oraz choreografią i kostiumami przygotowanymi przez panią Lucynę Tomczyk-Archacką. Występ nawiązywał do Kosmosu, jako że patronem naszej szkoły jest Mikołaj Kopernik. Dzieci trzymając w rękach miniatury planet Układu Słonecznego wirowały w tańcu przy akompaniamencie muzyki i śpiewu w wykonaniu duetu – Marlena Kot Tomasz Dubiel.

Sobotnie spotkanie było również okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Moja rodzina wybiera zdrowie”. Ich prace – barwne i oryginalne – można było podziwiać na wystawie nieopodal Pałacyku „Sokół”. Laureaci z Jedynki to: Kacper Frankowski z klasy IIId – I miejsce; Anna Golec z klasy IIId – II miejsce, natomiast specjalne wyróżnienia otrzymały uczennice klasy IIId – Karolina Guzik i Joanna Żylińska. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, które sprawiły im wiele radości.

Wspólna konkluzja dzieci i dorosłych – „W przyszłym roku »Jedynka« również weźmie udział w kampanii!”