Złota Drużyna SP 1!

Dużym sukcesem zakończył się udział Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, jak i organizacyjnym. Szczególnym gościem, towarzyszącym zawodnikom w ich zmaganiach był Dyrektor Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury UMiG Skawina mgr Marek Marzec. Na starcie stanęło siedem drużyn wraz z opiekunami:

SP1 Skawina – opiekun mgr Wojciech Kubla
SP4 Skawina – opiekun mgr Małgorzata Bobak
SP Jaśkowice – opiekun mgr Artur Znaj
SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz
SP Radziszów – opiekun mgr Tomasz Kałwa
SP Zelczyna – opiekun mgr Jolanta Franczuk
SP2 Skawina – opiekun mgr Tomasz Zdunek

Każdy mecz trwał 10 min. i przez ten czas zawodnicy dawali z siebie wszystko. Nasza drużyna pokonała w finale SP nr 4. W drodze do finału pokonaliśmy: SP z Zelczyny, SP z Krzęcina, SP z Radziszowa. Trzecie miejsce przypadło SP nr 2.

Skład zwycięskiej drużyny: Karol Stokłosa, Mikołaj Kolasa, Adrian Rosek, Patryk Musiał, Igor Nowicki, Bartłomiej Piwowarczyk, Bartłomiej Moskała, Franciszek Kurlit, Maksymilian Wrona, Mikołaj Brodłowicz.

Bohaterem i królem strzelców został zawodnik drużyny SP1 Maksymilian Wrona, któremu udało się pokonać bramkarzy przeciwników aż 10 razy. BRAWO – gratulujemy świetnego wyniku.