Internetowy Teatr TVP

W dniu 3 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Internetowy teatr” obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Robale”, Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Widowisko stało się rzadką okazją do zajrzenia w głąb ziemi, by lepiej poznać i polubić jej mieszkańców. Obdarzone cechami ludzkimi sympatyczne turkucie i dżdżownice oraz mądry kret wiodły spokojne życie, dopóki ludzka rodzina nie zakupiła ziemi, w której mieszkali i nie zapragnęła odpoczywać na łonie natury.

W spektaklu ukazano problem ekologiczny z punktu widzenia tytułowych „Robali”. W zabawny i surrealistyczny sposób opowiedziano o sile przyjaźni i brutalności konfliktów, odkryto prawdę, że w świecie ludzi i zwierząt tylko dzieci są prostolinijne i bezstronne.