Sukcesy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr1
w Skawinie
na 60–lecie Szkolnego Związku Sportowego

17 października 2013 r. w kompleksie sportowym „Solne Miasto” w Wieliczce, odbyło się uroczyste podsumowanie systemu współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2012/2013, połączone z obchodami 60– lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Podczas gali, zasłużeni działacze Małopolskiego SZS zostali uhonorowani przez Prezydenta RP i Ministra Sportu odznaczeniami państwowymi i medalami. Także Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, wyróżnił i podziękował działaczom i nauczycielom. Wśród trzydziestu wyróżnionych znalazło się troje nauczycieli wychowania fizycznego z gminy Skawina, w tym dwoje z Szkoły Podstawowej nr 1: mgr Joanna Roszkowska i mgr Wojciech Kubla. Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla całej szkoły, ale przede wszystkim dla Pani Dyrektor mgr inż. Hanny Szczerbak oraz wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego: mgr Danuty Marcinowskiej, mgr Marzeny Styrylskiej, mgr Pauliny Traczyk, mgr Pawła Madeja.

Na zakończenie uroczystości w „Solnym Mieście” podsumowano rywalizację sportową uczniów w roku szkolnym 2012/2013. W klasyfikacji szkół podstawowych w ramach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie zajęła miejsce od 25 do 30 co oznacza, że siedem szkół uzyskało identyczny wynik punktowy. SP 1 uplasowała się najwyżej spośród szkół z powiatu krakowskiego (do rywalizacji przystąpiło 865 szkół podstawowych z całego województwa w tym 48 z powiatu). W pierwszej setce znalazły się jeszcze: SP Krzeszowice na miejscu 77–78 i SP Minoga na miejscu 91–100.

To duży sukces Szkoły Podstawowej nr 1, przede wszystkim jej utalentowanych sportowo uczniów. Mamy nadzieję, że rywalizacja w roku szkolnym 2013/2014 będzie emocjonująca a uczniowie SP 1, a uczniowie dostarczą nam wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń.

szs
szs1