Zajęcia z ROBOTYKI

W marcu 2015 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w pokazowych zajęciach warsztatowych z robotyki, w trakcie których budowali i programowali roboty wykonane z klocków Lego. Spotkanie z robotyką było dla nich nie tylko wspaniałą zabawą, ale również nauką logicznego myślenia. Dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność, pomysłowość i wyobraźnię konstruując modele z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Korelacja wiedzy inżynierskiej z innymi przedmiotami nauczania stanowiła klucz do zadowolenia z zajęć „małych inżynierów”. Warsztaty stanowiły ciekawą formę służącą zdobywaniu praktycznej wiedzy i kształtowaniu umiejętności kluczowych.

Zajęcia z ROBOTYKI