Papieskie puzzle w Szkole Podstawowej nr 1

Pod patronatem Burmistrza Miasta Adama Najdera skawińskie Muzeum Regionalne rozpoczęło w szkołach podstawowych eliminacje do zabawy edukacyjnej „Skawińskie puzzle papieskie”. Celem zabawy jest upamiętnienie wśród młodych mieszkańców naszego miasta krótkiego, acz znaczącego dla wiernych, pobytu Jana Pawła II w Skawinie w 2002 r.

Nasza szkoła również wzięła udział w tej inicjatywie. W piątek 14 września odbyły się szkolne zawody dla klas III w układaniu puzzli. Gościem i prowadzącym całą rywalizację był sam dyrektor Muzeum, pan Czesław Gąsiorowski. W szkolnych eliminacjach wyłoniona została zwycięska drużyna z klasy III c w składzie: Małgorzata Podoba, Magdalena Żylińska i Patryk Szczęsny. To właśnie oni będą reprezentowali Jedynkę podczas gminnego finału zawodów 16 października w Pałacyku Sokół. Ta data nie jest przypadkowa, tego dnia wypada bowiem rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża.

Trzymamy kciuki za naszych finalistów!

foto foto foto foto