Powiatowe Zawody Pływackie

Dnia 13.02.2019 r. na skawińskiej pływalni „Camena” odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 liczyła 20 uczniów, począwszy od dzielnych pierwszaków, aż do najstarszych ósmoklasistów. Urodzeni w 2006 r. i młodsi rywalizowali na dystansie 25 m., a urodzeni w 2003 – 2005 r. na dystansie 50 m. Oczywiście nie zabrakło emocji w rywalizacji drużynowej 6x25 m. młodsi i 6x50 m. starsi.

Złote medale zdobyły: Zuzanna Bętkowska w stylu klasycznym oraz Zuzanna Kutermak
w stylu dowolnym. Dziewczętom należą się duże brawa, w końcu nasze szóstoklasistki są najlepszymi pływaczkami w powiecie krakowskim! Srebrny medal wywalczył Jakub Czajka płynącym stylem grzbietowym oraz Igor Klimas w klasyku. Na podium stanęła też Aleksandra Kozanecka, która zajęła III miejsce stylem grzbietowym.

Zwieńczeniem Igrzysk Dzieci były zmagania drużynowe. Sztafeta dziewcząt w składzie: Zuzanna Kutermak, Amelia Kłos, Emilia Bętkowska, Wiktoria Prochwicz, Zuzanna Bętkowska oraz Łucja Opyrchał wywalczyła II miejsce i zgarnęła puchar dla naszej Szkoły.

W zawodach brali także udział:

Emilia Bętkowska – 4 miejsce styl grzbietowy (tuż za podium uplasowała się uczennica klasy pierwszej!)

Piotr Trzyszczyk – 16 miejsce stylem dowolnym

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowali Igor Mirewicz, Wojciech Gaweł oraz Mateusz Morawa. Wszyscy ścigali się stylem dowolnym na dystansie 50 m. i zajęli kolejno 10, 11 i 13 miejsce w powiecie.

Brawa dla wszystkich pływaków Szkoły Podstawowej nr 1, którzy z powodzeniem reprezentowali naszą Szkołę! Wyróżnić należy dzielną postawę najmłodszych uczniów z klas pierwszych i drugich tj.; Emilii Bętkowskiej, Martyny Fiemy, Kai Tabor i Szymona Kutermak, którzy na równi rywalizowali z szóstoklasistami!