Pierwsza pomoc

Opiekunowie młodszej grupy wiekowej 15 października 2013 r. zaprosili do Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie przedstawiciela Polskiego Czerwonego Krzyża, który w ramach konkursu „Odblaskowej szkoły” udzielił uczniom klas 2 i 3 cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz zaprezentował podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się jak należy bandażować rękę, układa poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, zakłada chustę lub opatrunek uciskowy. Dzieci miały okazję przećwiczyć w sposób praktyczny prezentowane przez panią umiejętności. Największe wrażenie zrobiła na uczniach klas 2 i 3 sztuczna krew, która miała imitować skaleczenia i pozwolić uczniom jeszcze lepiej wczuć się w sytuację. Przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża za aktywność wręczał uczniom odblaski, przypominał również jak ważne jest ich noszenie podczas poruszania się po drogach. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają wizytę gościa jak i zdobytą wiedzę.

SAM_3555kopia
SAM_3614kopia