„Przedszkolaki u Misia Paddingtona”

W grudniu 2013 r., klasę integracyjną III c, dwukrotnie odwiedzili mili goście z Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie. 12 XII gościł u nas oddział masowy sześciolatków oraz 19 XII oddział integracyjny pięciolatków.

Dzieci zostały zaproszone do „Krainy Paddingtona” razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi – misiami i misiaczkami. Wraz z trzecioklasistami i swoimi maskotkami wzięli udział w grach i zabawach specjalnie przygotowanych na te okazję.

Główny bohater – Miś Paddington, któremu użyczyła głosu uczennica klasy III – Ala Kucik – zapraszał dzieci do różnorodnych aktywności o charakterze edukacyjno-wychowawczym.

Podczas zajęć przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą poszanowania zabawek, oceniając m.in. scenki przygotowane przez uczniów klasy IIIc.

Dzieci pomogły w uzupełnieniu galerii portretów Paddingtona, poprzez ułożenie portretów Misia z puzzli. Podczas prezentacji multimedialnej nasi goście bezbłędnie rozpoznawali różne gatunki niedźwiedzi i niedźwiadków będących bohaterami znanych kreskówek i filmów animowanych. Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w zabawach z chustą animacyjną, które dały dzieciom wiele radości.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i zostali poczęstowani drobnymi smakołykami. Uczniowie klasy IIIc wspaniale spisali się w roli gospodarzy.

Trzecioklasiści otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki – kartki świąteczne z doczepionym niebieskim misiem, własnoręcznie wykonanym przez dzieci z masy solnej oraz serduszka do powieszenia na choinkę.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki przekonały się, że szkoła to miłe i przyjazne miejsce, gdzie panuje serdeczna atmosfera i można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Autorki:
mgr Grażyna Król
mgr Beata Kurzdym

Przedszkolaki u Misia Paddingtona Przedszkolaki u Misia Paddingtona Przedszkolaki u Misia Paddingtona