Dzieci dzieciom

Dnia 27 października 2016 r. pod hasłem: „Dzieci dzieciom” uczniowie klasy 2c: Bartosz Dubiel, Zuzanna Haligowska, Eryk Piwko, Aleksandra Rams i Olivier Seweryn odwiedzili uczniów oddziału „zerowego”, aby przekazać im wiedzę, którą sami zdobyli dzięki udziałowi w akcji Odblaskowa Szkoła. Zuzia z Olą wyjaśniały, na czym polega ruch prawostronny i jakie są jego konsekwencje. Bartosz demonstrował, jak i gdzie można bezpiecznie przejść ulicę, Olivier pokazywał pojazdy uprzywilejowane i wyjaśniał, dlaczego tak się nazywają, a Eryk mówił, o czym trzeba pamiętać, zanim się udamy na wycieczkę rowerową. Po tym mini-wykładzie dzieci z zerówki złożyły uroczystą przysięgę, a następnie zostały pasowane na wzorowych pieszych. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały medale wzorowego pieszego. Inicjatorką akcji była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – Agnieszka Poniewska.