„Odblaskowa Szkoła” w SP1

W dniu 16 września 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbyło się spotkanie przedstawiciela Komisariatu Policji w Skawinie z uczniami klas pierwszych. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie ostrożności podczas przechodzenia dzieci przez jednię w drodze do i ze szkoły oraz na bezpieczne zabawy na podwórku. Przedstawiciel Policji wręczył wszystkim pierwszoklasistom odblaski, dzięki którym maja oni być bardziej widoczni na drodze, a przez to zapobiegać zagrożeniom w ruchu drogowym. Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem odbyło się ramach realizacji jednego z zadań konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym biorą udział wszyscy uczniowie SP1.