Przedstawienie uczniów klasy IIc pt. „Noś odblaski”

Działania Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie dotyczące bezpieczeństwa mają charakter ciągły. Cyklicznie organizowane są prelekcje i pogadanki związane z edukacją komunikacyjną i prozdrowotną. 31 października 2013 r. w Szkole odbył się apel podsumowujący realizację zadań w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Klasa IIc pod bacznym okiem wychowawców, mgr Elżbiety Tokarz i mgr Pauliny Nowak, przygotowała na tę okoliczność przedstawienie pt. „Noś odblaski”. Uczniowie klas I–III uważnie słuchali rad jakie dawali im koledzy z klasy IIc. Było to doskonałe utrwalenie zasad poruszania się po drogach oraz roli jaką pełnią elementy odblaskowe. Podczas występu można było również usłyszeć piosenki tj. „Rower” oraz „Uliczne sygnały”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Podczas drugiej części spotkania zostały rozstrzygnięte konkursy przeprowadzone w okresie wrzesień – październik. Konkurs plastyczny dla klas I–III „Jestem widoczny na drodze”, konkurs wiedzy dla klas IV–VI „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz konkurs na najlepszą ulotkę promującą odblaski „Noś odblaski – świeć przykładem”. Laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe oraz nagrodę specjalną w postaci wizyty w Komisariacie Policji w Skawinie.

Ostatnią częścią apelu było spotkanie uczniów ze starszym sierżantem Grzegorzem Hucisko – przedstawicielem skawińskiej policji. Zaproszony gość przypomniał uczniom o zasadach bezpieczeństwa, istocie noszenia odblasków oraz pracy policjanta.

mgr Paulina Nowak
mgr Elżbieta Tokarz