Noc Naukowców

– krótka relacja z Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbyła się 30 września 2016 r. w Multicentrum w Skawinie.

„Od Demokryta do Skłodowskiej” to hasło tegorocznego wystąpienia przedstawicieli naszej szkoły: Marty Dudek, Karola Hojnego, Michała Kozany, Igora Mirewicza i Norberta Ożoga w III edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem nasi młodzi eksperymentatorzy przygotowani przez opiekuna kółka przyrodniczego p.Agnieszkę Porębską wcielili się w rolę sławnych naukowców i zaprosili zebranych w skawińskim Multicentrum na pokaz najciekawszych doświadczeń chemicznych. Całości towarzyszyła humorystyczna inscenizacja oraz prezentacja multimedialna poświęcona wielkim uczonym. Tłumnie zgromadzeni na pokazach nagrodzili gromkimi brawami występy naszych uczniów, a także ochoczo włączali się w samodzielne wykonywanie przygotowanych doświadczeń. Prowadzony na zakończenie pokazu quiz, wzbudził wiele emocji i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najbardziej aktywnym naukowcom wręczano nagrody. Kolejny raz udało nam się rozbudzić ciekawość poznawczą biorących udział w Nocy Naukowców oraz zachęcić ich do dalszego twórczego działania.