Niezmarnowane Mikołajki

Nasz „Przepis na Niezmarnowane Mikołajki” znalazł uznanie u organizatorów konkursu Tesco dla Szkół i zajęliśmy zaszczytne III miejsce wśród innych szkół z całej Polski! Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję „Niezmarnowane Mikołajki” serdecznie dziękujemy! Nadal prosimy o wsparcie internetowe naszej akcji i głosowanie na nasz konkursowy film (jeszcze tylko przez dwa dni do 19.12.2013) na www.tescodlaszkol.pl/44517.

Nasze Mikołajki przybrały formę happeningu. Dzieci i nauczyciele w ten dzień ubrali się w kolory mikołajkowe, a nasz konkursowy zespół – Szósta A ze Skawiny, a także klasa 4ci, przygotowały prawdziwą „Mikołajową rewię mody”. Każdy z organizatorów akcji miał na sobie napis „podziel się uśmiechem”, „podziel się dobrym słowem”, „podziel się szczęściem”, aby przypomnieć wszystkim, że w dzień św. Mikołaja nie tylko obdarowujemy się prezentami materialnymi, ale przede wszystkim dzielimy się tym, co mamy – sobą. Wcześniej dzięki naszej gazetce szkolnej „Orbita”, gazetkom wiszącym oraz specjalnie na tę okazję stworzonym wydarzeniu na facebooku, wiele osób dowiedziało się o naszej mikołajkowej akcji – zbieraliśmy żywność oraz inne produkty dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Dlatego na najdłuższej przerwie, kiedy niespodziewanie rozbrzmiała muzyka, wszystkie dzieci i nauczyciele zeszli na drugie piętro, gdzie było czerwono i biało od Mikołajków, śnieżynek i pań zim. Wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni naszym happeningiem i do naszych wielkich mikołajowych worów wrzucali przyniesione produkty żywnościowe.

Akcja się udała. Stworzyliśmy wielkie prezenty – świąteczne paczki dla kilku rodzin z naszej szkoły. Wręczymy im je osobiście w najbliższych dniach.

Jak widać nasza akcja niezmarnowanych mikołajek wciąż trwa, a przed świętami nadal będziemy nawoływać do przetwarzania i wtórnego wykorzystywania żywności oraz dzielenia się z innymi tym, co mamy.

Niezmarnowane Mikołajki