o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci
i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim
21.02.2019 Harbutowice

Puchary, medale oraz inne niespodzianki trafiły do najlepszym narciarzy z gminy Skawina oraz powiatu krakowskiego. Wszystko w ramach dwu imprez: Gminnych Igrzysk o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie oraz Powiatowych Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim. Obie imprezy zorganizowała Szkoła Podstawową nr 1 w Skawinie: pierwszą przy współpracy
z Centrum Kultury i Sportu, a drugą pod patronatem Starostwa Powiatowego
w Krakowskiego.

21 lutego na stoku w Harbutowicach zebrało się 86 zawodników z powiatu krakowskiego. Byli wśród nich liczni reprezentanci gmin: Skawina, Mogilany, Jerzmanowice – Przeginia, Zielonki.

Zawodnicy, którzy wywalczyli w klasyfikacji indywidualnej miejsca I, II i III, otrzymali puchary. Takie trofea trafiły również do drużyn szkolnych, które zajęły miejsca od I do IV. Dodatkowe dyplomy dla najlepszych ufundował współorganizator zawodów - Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

I miejsce w zawodach drużynowych wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie i to do niej trafił Puchar Dyrektora Szkoły. SP1 wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 2 – zdobywcę II miejsce oraz Szkołę Podstawową nr 4, która zajęła III miejsce na podium. Ponadto, liczni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie awansowali do zawodów wojewódzkich. Byli to: Martyna Wilk (II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Narciarstwie Alpejskim), Oliwia Ślizowska (III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Narciarstwie Alpejskim), Mateusz Morawa (IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim).

Były to już kolejne zawody w narciarstwie alpejskim zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie. Gratulujemy zwycięzcom. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi – firmie OKNO-POL za wsparcie finansowe naszych zawodów. Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.

Szczegółowe wyniki:

Wyniki w Gminnych Igrzyskach Dzieci o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie: