Mój czworonożny przyjaciel

Pod koniec listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z panią Grażyną Zebranowicz-Chmielek – sekretarzem Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Zaproszony gość poprowadził bardzo interesujące zajęcia na temat naszych czworonożnych przyjaciół: pokazał dzieciom jak należy postępować z psami, jak je tresować i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały tych wszystkich ważnych informacji, żywo reagowały na zabawne filmiki przedstawiające zachowania czworonogów oraz zdjęcia piesków. Pani sekretarz zaspokoiła ciekawość uczniów odpowiadając na wszystkie zadane przez nich pytania. Na koniec spotkania gość, w związku ze zbliżającą się zimą, udzielił dzieciom kilku ważnych wskazówek o tym, jak należy opiekować się zwierzętami w tym jakże trudnym dla nich czasie.

Zajęcia nie tylko uwrażliwiły dzieci na potrzeby psów, ale przede wszystkim pokazały im, jak w bezpieczny dla siebie sposób mogą się z nimi bawić, przebywać w ich towarzystwie.

Opiekunowie Młodszej Grupy Wiekowej
Elżbieta Tokarz