„Jedynka” Mistrzem Powiatu Krakowskiego w mini koszykówce chłopców.

26 lutego 2014 r. w Świątnikach Górnych, odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn z powiatu krakowskiego, zwycięskich ekip rozgrywek gminnych. Naszą Gminę reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Paweł Paleta, Wiktor Kilarski, Piotr Kawaler, Maciej Bryl, Patryk Lalik, Kacper Morawski, Rafał Sowa, Konrad Sobota, Jan Moskała, Krzysztof Wróblewski.

Chłopcy spisali się doskonale, wygrywając wszystkie mecze. Z pierwszej, grupowej fazy rozgrywek, wyszli na pierwszym miejscu. Po bardzo emocjonującym półfinale, wygranym przez „Jedynkę” w starciu z faworytem zawodów SP Zabierzów. Drużyna SP 1, która swoje umiejętności koszykarskie nabyła na lekcjach wychowania fizycznego i podczas zajęć Szkolnego Koła Sportowego, zmierzyła się w finale z zawodnikami, którzy w większości na co dzień trenują i grają w miejscowym klubie sportowym w Zabierzowie. Mistrzowie Gminy Skawina wyszli na boisko bez tremy i dzięki ambicji i determinacji, po mądrej, taktycznej grze wywalczyli tytuł Mistrzów Powiatu Krakowskiego. Gratulacje dla chłopców za walkę oraz sportową postawę. Życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

foto