Sukces uczennic kl. II b w Skawińskim Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie

11 marca 2015 roku w skawińskim „Sokole” odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy „Chopin w oczach dzieci”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie. W konkursie wzięło udział 10 trzyosobowych drużyn, w skład których wchodzili uczniowie klas drugich szkół podstawowych Miasta i Gminy Skawina.

Reprezentantki naszej szkoły: Alicja Katańska, Zuzanna Kutermak i Dominika Szatko z klasy IIb, przygotowywane przez wych. mgr Barbarę Milc, zajęły I miejsce ex aequo z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie.

Konkurs odznaczał się wysokim poziomem merytorycznym, a prawidłowe rozwiązanie zadań wymagało od uczestników szerokiej wiedzy i ogromnych umiejętności.

Dziewczynki wyczerpująco odpowiadały na pytania i prawidłowo rozpoznawały i nazywały utwory Fryderyka Chopina. Dzięki konkursowi dzieci szczegółowo zapoznały się z twórczością i sylwetką wielkiego kompozytora.

Na podkreślenie zasługuje przepiękna oprawa muzyczna towarzysząca konkursowi, w wykonaniu pana Roberta Budzynia.

Gratulujemy organizatorom oraz zwycięzcom konkursu.