Koncerty edukacyjne

Od 18 lat w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się koncerty filharmoniczne dla uczniów klas I-III, nad organizacją których czuwa nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej mgr Barbara Milc.

Koncerty mają na celu uwrażliwić dzieci na piękno muzyki klasycznej, przybliżyć im twórczość wielu znakomitych kompozytorów, a także nauczyć rozpoznawania instrumentów muzycznych oraz ich brzmienia. Realizowane są przez profesjonalnych muzyków różnych specjalności.

W listopadzie 2014 roku odbyły się trzy koncerty pt. „Instrumenty perkusyjne”, a w marcu 2015 roku z okazji 205 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zostały zorganizowane trzy kolejne koncerty pt. „Fryderyk Chopin – życie i muzyka”. Opowieści o kompozytorze i genialnym pianiście zostały ubarwione ciekawostkami i anegdotami przez prowadzącą panią Martę Urban. Uczniowie uczyli się śpiewać znaną pieśń pt. „Życzenie”. Z zainteresowaniem słuchali utworów, które skomponował Chopin będąc w ich wieku, a także tych trudniejszych, które zapewne usłyszymy podczas tegorocznego XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.