SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE
„JA, MÓJ KRAJ, MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Hasłem tegorocznego konkursu literacko – plastycznego organizowanego przez fundację Sapere et Gaudere oraz Szkołę Podstawową im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie były „Cztery pory roku”. Koordynacji konkursu na terenie szkoły podjęły się p. Beata Sobczyk, p. Monika Kosek oraz p. Beata Kurzdym.

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły niezwykle chętnie wzięli udział w konkursowych zmaganiach, co zaowocowało ich wspaniałymi osiągnięciami. Anna Porębska, Filip Sokołowski
i Jakub Rychlewicz z klasy integracyjnej 3c(i) oraz Karolina Leśna z klasy 3b zmierzyli się z napisaniem tekstu literackiego oraz wykonaniem pracy plastycznej. Wszystkie wykonane prace posiadały wysokie walory artystyczne. Uczniowie w piękny sposób opisali ulubioną porę roku, odnosząc się do ważniejszych zabytków w naszej okolicy. Swoje dzieła opatrzyli malowniczymi ilustracjami „małych Ojczyzn”. Prace spotkały się z dużym uznaniem jury konkursu: Karolina Leśna zdobyła I miejsce, a Anna Porębska wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Uczennice w asyście rodziców i nauczyciela, p. Renaty Pachytel, 28 XI 2016 r. uczestniczyły w uroczystej gali w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, odbierając dyplomy i upominki.

Konkurs ten udowodnił, że w uczniach naszej szkoły drzemią prawdziwe talenty literackie i plastyczne. Serdecznie gratulujemy laureatom i liczymy, że będą rozwijać swoje zdolności i o naszych „małych artystach” usłyszymy jeszcze nie raz.

Prace uczniów: