Kochaj, szanuj, pomagaj!

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w kwietniu 2013 r. Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie odwiedziła pani weterynarz Anna Jasińska w towarzystwie swojego pieska o imieniu Zuzia. Uczniowie klas I i II byli zachwyceni wizytą Zuzi. Już od momentu wejścia do sali nie mogli doczekać się kiedy będą mogli pogłaskać miękką sierść pieska. Pani weterynarz na początku spotkania uświadomiła uczniom jak należy zachowywać się, gdy w otoczeniu jest pies. Zaproszony gość po krótkim przedstawieniu siebie i czworonoga przystąpił do czytania książki pt. „Dżok – legenda o psiej wierności”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i przejęciem przysłuchiwały się czytanej opowieści. Zuzia przez cały czas grzecznie siedziała na kolanach swojej pani. Po wysłuchaniu legendy dzieci żywo dyskutowały na temat historii Dżoka. Pani weterynarz przypomniała również uczniom w jaki sposób należy opiekować się psem, co każdy właściciel powinien mu zapewnić, jak często powinien wyprowadzać czworonoga na spacer oraz które choroby mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia naszych ulubieńców. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w dyskusji, żywo reagowali na zadawane pytania, jak również opowiadali historie swoich zwierząt i zadawali pytania. Na koniec spotkania wszystkie dzieci pod bacznym okiem nauczycieli i weterynarza mogli pogłaskać i chwilę pobawić się z pieskiem.

Na zakończenie Pani dyrektor mgr inż. Hanna Szczerbak złożyła na ręce Pani weterynarz serdeczne podziękowania za przybycie. Organizatorzy nagrodzili dzielną Zuzię przysmakiem dla piesków, za który ona podziękowała merdając ogonkiem.

Organizatorzy:
Elżbieta Tokarz