„Między dawnymi a nowymi laty…”

„Między dawnymi a nowymi laty…” to myśl przewodnia wystawy zorganizowanej przez Czytelnię z okazji Jubileuszu Szkoły.

Od 15 listopada 2013 roku w Czytelni Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie można było zwiedzać wystawę najstarszych pomocy naukowych. Za sprawą prezentowanych eksponatów wyruszyliśmy w nostalgiczną podróż na lekcje biologii, geografii, chemii, fizyki, muzyki i przedmiotów humanistycznych. Po pracowniach przedmiotowych ubiegłego stulecia oprowadzali uczniów, rodziców i nauczycieli bibliotekarze szkolni. Wystawa prezentowała pomoce naukowe wykorzystywane przez nauczycieli na przestrzeni 50 lat działalności szkoły, a były to m.in. modele maszyny parowej, turbiny wodnej, projektor filmowy z kasetami, płyty winylowe a także instrumenty muzyczne – akordeon, obój, puzon.

W związku z dużym zainteresowaniem odwiedzających, wystawę przedłużono do końca roku kalendarzowego.