„Co w trawie piszczy? – wiosna w poezji ”
Dzień Poezji w Jedynce

W dniu 22 marca 2016 r. czytelnia szkolna po raz kolejny zaprosiła miłośników poezji na IV edycję konkursu recytatorskiego. Tym samym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 włączyli się w światową akcję czytania, słuchania i rozmawiania o poezji. Światowy Dzień Poezji, to święto corocznie obchodzone 21 marca, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Wiosna w poezji, to temat tegorocznego konkursu recytatorskiego, którego organizatorką była mgr Ewa Domańska- nauczyciel bibliotekarz. W szranki o tytuł Mistrza Recytacji stanęło 19 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych z klas I-VI. W wiosennej scenografii, pełni emocji, recytowali przygotowane przez siebie wiersze. Publiczność, którą stanowili uczestnicy konkursu, kibicujący rodzice, a także goście honorowi: pani dyrektor Hanna Szczerbak i pani pedagog Danuta Sieprawska, gromkimi brawami nagradzała młodych artystów.

Jury w składzie: mgr Beata Sobczyk, mgr Jolanta Kaczmarska, mgr Beata Milc i mgr Anna Najder nagrodziło tytułem mistrza i wicemistrza następujących uczestników konkursu:

Tytuł Mistrza Recytacji otrzymali:
Milena Palka kl. 1a,
Julia Wróbel kl. 2f,
Gabriela Sieradzka kl. 4b,
Alicja Barłowska kl. 5a ,
Mateusz Kozek kl. 6d

Tytuł Wicemistrza Recytacji otrzymali:
Wiktoria Kurlit kl. 1e,
Julia Babiuch kl. 2e,
Norbert Ożóg kl. 5b

Wyróżnienia przyznano Oli Rams z kl. 1c, Roksanie Lepiarz z kl. 3a oraz Nikoli Dziudziek z kl. 4c.

Gratulujemy uczestnikom, którzy charakter i emocje wiersza oddali nie tylko słowem, ale również gestem i strojem scenicznym. Doceniamy wszystkich i życzymy im dalszych sukcesów.

Mamy nadzieję, że spędzone z poezją chwile skłoniły młodych wykonawców do refleksji, uważniejszego spojrzenia na świat i drugiego człowieka.

20160322_110037
20160322_121057_Burst04