Miły gość w klasie IIIc

26 listopada 2013 r. gościła w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie w klasie IIIc znana i szanowana pisarka dla dzieci Pani Danuta Klimkiewicz. Jak dowiedzieliśmy się, autorka swoje książki kieruje nie tyko bezpośrednio do maluchów lecz także do ich rodziców i nauczycieli. Pani Danuta zaprezentowała niektóre z nich. Były to książeczki przygotowujące do nauki czytania, pisania, liczenia, czytania ze zrozumieniem, a nawet poprawnego mówienia. Prawie wszystkie były zaopatrzone w humorystyczne teksty, wierszyki lub zagadki szczególnie te, zawierające treści ortograficzne i logopedyczne. Pisarka przeczytała fragmenty niektórych książeczek. Każdy przeczytany przez autorkę urywek wywoływał u dzieci uśmiech i był nagradzany gromkimi brawami.

Pani Klimkiewicz gościła na zajęciach również jako ekspert, który szczegółowo objaśniał uczniom kolejne etapy powstawania książki, począwszy od rękopisu autora, aż do pojawienia się gotowej książeczki w księgarni. Dzieci zobaczyły egzemplarze książek na różnym etapie ich produkcji. Na zakończenie spotkania, autorka odpowiedziała na wszystkie pytania dzieci.

Spotkanie z p. Danutą Klimkiewicz było dla uczniów klasy III c „i” dużym przeżyciem. Poszerzyło ich wiedzę na temat różnorodności literatury edukacyjnej dla dzieci oraz sposobu ich powstawania.

Red. Grażyna Król i Beata Kurzdym