„Najpiękniejsza tradycyjna choinka szkolna”

W grudniu 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie wzięli udział w drugiej edycji gminnego konkursu na najpiękniejszą „ Tradycyjną choinkę szkolną” zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Skawinie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera. W dniu 20 grudnia 2013 r. Komisja konkursowa wraz z dyrektorem muzeum Czesławem Gąsiorowskim dokonała oceny choinki według następujących kryteriów:

• różnorodność tradycyjnej dekoracji choinki;
  • liczba tradycyjnych elementów dekoracji;
  • jakość i trwałość wykonania dekoracji;
  • estetyczny wygląd tradycyjnej choinki;
  • prezentacja obrzędu lub zwyczaju bożonarodzeniowego.

Komisja oceniająca podkreśliła różnorodność i obfitość tradycyjnej dekoracji choinkowej, wysoki poziom artystyczny przedstawionych obrzędów bożonarodzeniowych, piękne wykonanie pastorałek i kolęd, a następnie przyznała tytuł najpiękniejszej „Tradycyjnej Choinki Szkolnej” w 2013 roku choince Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie.

Gratulujemy uczniom klasy IIa oraz ich wychowawczyni Pani mgr Danucie Guni oraz Pani mgr Urszuli Jagodzińskiej i grupie dzieci ze świetlicy szkolnej.

Najpiękniejsza tradycyjna choinka szkolna