Przedszkolaki z wizytą w szkole

W dniu 27 maja 2014 r. Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie odwiedziło 125 niecodziennych gości. Były to przedszkolaki z Przedszkoli Samorządowych nr 1 i nr 5 w Skawinie, które od 1 września br. rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” przygotowane i zaprezentowane przez uczniów klasy IId pod kierownictwem wychowawczyni mgr Lucyny Tomczyk-Archackiej. Przedszkolaki z wielką uwagą, zainteresowaniem, a nawet rzec można podziwem, śledziły wspaniałe kreacje aktorskie swoich starszych kolegów. Oczarowani śpiewem i urzeczeni tańcem wpatrywały się w scenę, na której rozstrzygały się losy maleńkiej bohaterki. Występy artystów z klasy IId zostały docenione przez jakże wymagającą publiczność i nagrodzone gorącymi, gromkimi oklaskami. Aktorzy otrzymali także piękny bukiet kwiatów oraz słodkie upominki. Siedmio i sześciolatki po spektaklu udały się do sal lekcyjnych, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, brały udział w zabawach, konkursach i guizach. Miały okazję również zwiedzić szkołę, zobaczyć to co dla nich najbardziej interesujące ­ salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę, czytelnię itp. Wizyta przedszkolaków stworzyła także nauczycielom okazję do wymiany spostrzeżeń, uwag, opinii na temat rozwoju dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz efektywnych i skutecznych metod pracy z dziećmi w klasie pierwszej w celu zapewnienia im dobrego startu i warunków do odniesienia sukcesu edukacyjnego.