Międzyszkolna „Biała Szkoła” w Zawoi

W dniach 29 lutego – 3 marca 2017 r. uczniowie z czterech szkół podstawowych Miasta i Gminy Skawina: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej w Rzozowie oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej uczestniczyli w czterodniowej „Białej Szkole” w Zawoi. Dzieci z klas III SP nr 1 w Skawinie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pani Marzeny Styrylskiej przez 4 dni szlifowały swoje umiejętności narciarskie. Uczestnicy „Białej Szkoły” trzeciego dnia pobytu brali udział w zawodach narciarskich. Wieczorem najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni medalami. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Po zajęciach narciarskich dzieci brały udział w różnych zajęciach warsztatowych, w których mogły zaprezentować swoje uzdolnienia m in. malowali ptaki beskidzkie, tworzyli układy taneczne, przedstawiali scenki z „Dekalogu Narciarskiego”, dotyczące bezpieczeństwa na stoku narciarskim.

Już po raz trzeci z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego została zorganizowana dla uczniów Gminy „Biała Szkoła”, podczas której uczniowie aktywnie

IMG_2352_DxO