Narodowe Święto Niepodległości w SP 1

Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku mija 95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczyste apele, w których uczestniczyli uczniowie kl. I–III oraz IV–VI wraz z opiekunami. Przed rozpoczęciem części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Hanna Szczerbak, która serdecznie podziękowała za przygotowanie apelu i podkreśliła wagę Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.

Starsi uczniowie w nastroju powagi i zadumy obejrzeli montaż słowno–muzyczny, przybliżający im ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. Program artystyczny został przygotowany przez kolegów i koleżanki z kl. VI d pod kierunkiem p. Joanny Olszewskiej i p. Danuty Marcinowskiej.
Uczniowie najmłodszych klas, wraz z wychowawczyniami: p. Grażyną Król, Beatą Kurzdym, Pauliną Ścibor i Elżbietą Tokarz zapoznali widzów z historią odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, deklamowali wiersze, które przeplatane były znanymi pieśniami patriotycznymi. Przedstawienia ilustrowane było prezentacją multimedialną oraz wspaniałą scenografią.

sam_3985
sam_3996